Jak dodać stronę WordPress do wyszukiwarki Google?

  • Post category:blog

Skoro czytasz ten artykuł, prawdopodobnie doświadczasz problemów z dodaniem strony WordPress do wyszukiwarki Google lub masz nową stronę, którą chcesz wypromować w tej najpopularniejszej wyszukiwarce. Niezależnie od powodów, ważne będzie zbadanie obecnej sytuacji i zaprzyjaźnienie się z Google Search Console.

pozycjonowanie stron
Google zazwyczaj świetnie radzi sobie z automatycznym wykrywaniem i indeksowaniem nowych stron internetowych. Roboty Google stale przeczesują sieć, szukając nowych treści. Mogą to być nowe lub zaktualizowane strony. Zdarza się jednak, że nie robią tego od razu lub są blokowane. Jeśli posiadasz nową stronę lub Twoja strona nie pojawia się w wyszukiwarce, warto dokładnie zbadać przyczyny.

Sprawdź czy Twoja strona jest indeksowana

Na początek sprawdź obecną sytuację, aby upewnić się, czy rzeczywiście Twoja strona nie pojawia się w wyszukiwarce Google. To, że nie pojawia się na pierwszej stronie wyników na zapytanie, nie musi koniecznie oznaczać, że nie jest indeksowana. Pozycjonowanie stron internetowych to trudny i skomplikowany proces. Jeśli działasz na rynku ze sporą konkurencją, pojawienie się w czołówce wyszukana będzie bardzo trudne.

Jak sprawdzić, czy Twoja strona jest indeksowana? Wystarczy skorzystać ze specjalnego zapytania site:. Umożliwia ono pokazanie wszystkich zaindeksowanych stron w podanej domenie. Wpisz w wyszukiwarkę Google frazę site:strona. Ważne by był to pełen adres Twojej strony. W przypadku cyber_Folks będzie to site:cyberfolks.pl.

Czytaj cały artykuł

Tekst, część artykułu pochodzi ze strony cyberfolks.pl