Jak dodać formularz kontaktowy w WordPressie?

  • Post category:blog
wordpress, formularz kontaktowy

Formularze kontaktowe znajdują się na większości witryn internetowych. Jest to świetny sposób komunikacji z użytkownikami, a także narzędzie sprzedażowe. Jeśli posiadasz własną stronę i czytasz ten artykuł, prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się jak dodać formularz kontaktowy w WordPressie. W takim razie jesteś w dobrym miejscu, bo w tym artykule znajdziesz całą masę informacji na ten temat.

Czym byłaby strona internetowa oparta na WordPressie bez formularza kontaktowego? Jest to jeden z najprostszych sposobów na kontakt z odbiorcami, a także, nie ma co ukrywać, pozyskiwania danych kontaktowych. Brak takiego formularza na stronie może wiązać się ze stratą potencjalnych kontaktów, a także możliwości sprzedażowych. Nic więc dziwnego, że niemal każda witryna posiada zakładkę Kontakt z choćby najprostszym formularzem kontaktowym.

Czym są formularze kontaktowe?

Formularze kontaktowe to w dużym uproszczeniu pola tekstowe, dzięki którym użytkownicy Twojej strony mogą zostawić wiadomość, czyli jak sama nazwa wskazuje, skontaktować się z obsługą lub właścicielem. Zazwyczaj przy wysłaniu formularza, wymagane jest podanie danych kontaktowych, co jest także świetnym sposobem na budowanie bazy kontaktów. Z tego powodu formularze są także często wykorzystywane jako narzędzie sprzedażowe. Idealnym rozwiązaniem jest pozyskanie danych kontaktowych potencjalnego klienta właśnie przez taki formularz, a następnie przekazanie tych danych odpowiedniemu sprzedawcy, który może już inną drogą np. telefoniczną próbować sprzedać produkt. Koronnym przykładem są tu witryny dilerów samochodowych, w których niemal na każdej stronie dodany jest taki formularz. Pokazuje to, jaką siłę sprzedażową mają formularze kontaktowe, szczególnie pomagając przejść z kontaktu online do offline.