strony internetowe Gdynia
projektowanie stron internetowych, cennik, tworzenie stron

pozycjonowanie stron / trendy seo 2022

  • Post category:blog

Pozycjonowanie, trendy w SEO 2022

Jak wiemy z roku na rok zmieniają się trendy oraz wiemy że aby być w czołówce albo przynajmniej aspirować do niej, trzeba cały czas mieć rękę na pulsie, a Google i jego algorytmy nie próżnują, w tym celu przedstawimy po krótce co jest najważniejsze w pozycjonowaniu strony na rok 2022, przed czym należy się uchronić, a co warto zmienić i jakie są ogólne tendencje.

UX

Wszystko wskazuje że user experience czyli UX będzie wiodło prym i ono wyznacza w tech chwili jakie znaczenie ma projektowanie strony, czy też umieszczenie treści na stronie, wyłącznie na potrzeby użytkownika. Czyli nic innego, jak serwis/witryna ma być po prostu czytelna, łatwa w obsłudze, powinna odpowiadać intencji użytkownika i dostarczać oczekiwany content.

wartościowy content

Już od dłuższego czasu wiemy że w tej kwestii to chyba sprawa jasna, odpowiednie treści na stronie z wykorzystaniem sprawdzonych, dosłownie mówiąc przeanalizowanych ’słów kluczowych’ to priorytet, kogoś dziś interesuje treść typu … nasza firma istnieje od 1981r….

Warto zapamiętać że Google bierze pod uwagę jakość treści dla użytkownika na stronie, dlatego pozycjonuje ją wyżej, jeśli treść jest dobra i wartościowa.

Przyjęła się również zasada EAT– jakość treści najważniejsza.
E- expertise, wiedz i merytoryka
A- authority, budowa autorytetu marki
T- trust, wiarygodność publikowanych treści

Według takiego schematu wiadomo czy dana strona dysponuje treściami które są unikalne i zgodne ze standardami SEO ale przede wszystkim przydatne dla użytkowania który odwiedza naszą stronę.

Strona internetowa bez pozycjonowanie nie istnieje.

page speed

Czyli szybkość ładowania strony, kolejny istotny czynnik który ma duże znaczenie w pozycjonowaniu. Kto z nas lubi czekać na ładującą się stronę, w dzisiejszych czasach nie ma szans, cierpliwość to jedynie u mnichów Tybetańskich.

Po prostu im szybciej ładująca się strona typ lepiej. Składa się na to kilka czynników, po pierwsze może to być jakiś nie ogarnięty dostawca hostingowy ‚super tani i w promocji’ który po prostu zmaga się ze starszym sprzętem oraz nie zaktualizowanym systemem.
Po drugie, strona nie jest na bierząco aktualizowana, posiada przestarzałe wtyczki może przestarzały CMS, php jest w dużo starszej wersji.
Po trzecie, obrazki na stronie fajnie wyglądają ale w większości przypadków przeciążają stronę, często nie są odpowiednio kompresowane, oraz wrzucane w najwyższej rozdzielczości czyli zwyczajne duże pliki które duże ważą.
Po czwarte, sam kod na stronie może nie być do końca czytelny dla przeglądarek, często są one za długie i zawiłe.

rezponsywność

Strona w dzisiejszych czasach musi być dopasowana do wszystkich urządzeń mobilnych, bez tego daleko nie zajedziemy.
Jest to konieczność, tym bardziej że obecnie w większości użytkowników korzysta właśnie ze smartfonów.
Strona zwłaszcza w urządzeniach mobilnych powinna szybko się ładować i być interaktywna, nie powinno dochodzić do przesunięć elementów ekranu oraz innych utrudnień

Do wartości dodatnich zaliczyć również trzeba: bezpieczeństwo na stronie, SSL, czytelny i stabilny layout.

autor Marek K. twojastrona 2022