sklep woocommerce
pozycjonowanie stron, projektowanie stron

Ile produktów obsłuży WooCommerce?

  • Post category:blog

Szacuje się, że w Polsce funkcjonuje około 100 tysięcy sklepów internetowych (wg raportu Senuto jest to ok. 90 tys, wg naszych badań istnieje ponad 100 tys. instalacji). Są tworzone na różnych platformach abonamentowych lub darmowych. Wśród nich znajdują się sklepy na oprogramowaniu WordPress z WooCommerce (darmowe), PrestaShop, Magento, Shoper i inne. Często spotykamy pytanie: ile produktów obsłuży WooCommerce?

Ile produktów obsłuży WooCommerce?

Na forach i grupach dyskusyjnych często spotykamy pytania w rodzaju: „Mam 5 tysięcy produktów, czy WooCommerce da radę w moim wypadku?”, „Mój WooCommerce działa wolno, mam 10 tys. produktów – czy to oznacza, że muszę przejść na inny silnik sklepu?”

Oczywiście, nie mamy tutaj do czynienia z żadnym twardym limitem. Główna obawa pytających dotyczy tak naprawdę – wydajności i szybkości działania sklepu w wypadku umieszczenia w nim większej liczby SKU (ang. stock keeping unit – czyli unikatowych produktów, jakie w ogóle występują w sklepie, bez uwzględnienia ich liczności w magazynie – ta oczywiście na wydajność wpływu nie ma).

Dlaczego szybkość sklepu na WooCommerce jest ważna?

Szybkość działania sklepu jest ważna z kilku powodów. Kluczowe wydają się obszary:

  • Doświadczenie użytkownika
  • Szybkości jako czynnika oceny strony wg Google
  • Efekty dla kampanii ruchu płatnego, głównie Google Ads
pozycjonowanie stron, audyt stron
 

Doświadczenie użytkownika

Doświadczenie użytkownika to fundamentalny kontekst. Wpływa m.in. na konwersje oraz odrzucenia. Jak pokazują badania Pingdom – wystarczy 10 sek. opóźnienia, aby współczynnik odrzuceń wzrósł aż 10x!

Czynnik rankingowy

Wiele mówi się o tym, że Google, kształtując wyniki wyszukiwnaia, będzie brać pod uwagę sygnały jakości strony internetowej.

Wynik jakości

Wynik jakości słowa kluczowego to ważny parametr w systemie Google Ads. Bezpośrednio determinuje on efektywność Twoich działań. Szybka strona może pomóc w uzyskaniu lepszego wskaźnika jakości – doświadczenia strony docelowej.

Dlaczego analizujemy, ile produktów obsłuży WooCommerce? Co z innymi silnikami?

Jako jeden z przodujących operatorów hostingu, stale monitorujemy ponad 1.5 miliona domen w Polsce. Nasz zbiór domen zawiera domeny zarejestrowane i hostowane u różnych operatorów, z dominującą końcówką domenową .pl. Identyfikowaliśmy 100 513 stron, zawierających silnik sklepu internetowego, gdzie WordPress z WooCommerce jest najpopularniejszy i stanowi ponad 54%.

więcej dowiesz czytając całość artykułu z bloga, tutaj link

Informacje pochodzą z bloga firmy cyber_folks, która jest również naszym Partnerem.