Sklep internetowy

e-commerce, sklep internetowy

To strona, której głównym celem jest sprzedawanie towarów przez Internet. Można ją przyrównać do wirtualnego katalogu, w którym składamy zamówienie. Zazwyczaj sklepy internetowe zawierają pewne elementy typowej strony firmowej (na przykład informacje o firmie i dane kontaktowe), skupiają się jednak przede wszystkim na prezentacji towarów oraz umożliwianiu ich łatwego zakupu. Bardzo łatwo rozpoznamy je np. po koszyku (który najczęściej znajdziemy w prawym, górnym rogu strony), prezentacji produktów wraz z ceną i opcją zakupu czy po menu skupionym na kategoriach tych produktów. E-sklepy to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że rok temu już 54% Polaków kupowało w sieci wg raportu firmy Gemius.

Popularność e-commerce nieustannie rośnie, nowe sklepy internetowe powstają jak grzyby po deszczu, a wraz ze wzrostem konkurencji w tym obszarze, wzrastają także oczekiwania klientów względem funkcjonalności i wyglądu rozwiązań e-commerce.

W przypadku sklepów internetowych zyskują na znaczeniu cechy, które powinny mieć wszystkie strony www, takie jak przejrzystość, łatwa nawigacja i atrakcyjny wygląd. Szczególnie moduł zakupowy należy zaprojektować tak, aby maksymalnie ułatwiać klientowi dokonanie zamówienia. Intuicyjne powinno być również poruszanie się po produktach oraz kategoriach, by droga zakupowa konsumenta była krótka i jak najwygodniejsza. Poza samym projektem strony, warto pamiętać również o zaplanowaniu rozwiązań umożliwiających analizę zachowań konsumentów oraz mechanizmy marketing automation – dzięki temu jeszcze lepiej zrozumiemy naszych klientów i poprawimy efektywność naszej sprzedaży.

woocommerce, sklep inernetowy

WooCommerce to bardzo popularna wtyczka do WordPressa, która pozwoli Ci na założenie małego bądź średniego sklepu na WordPressie, co jest dodatkowym plusem, jeśli blogujesz lub masz stronę internetową, to ciągle wszystko będziesz miał w jednym miejscu. Gdy posiadasz sklep internetowy na WordPressie, to nie musisz  przechodzić pomiędzy różnymi platformami, co sprawia, że zarządzanie sklepem jest nie tylko bardzo proste, ale także i zwyczajnie przyjemne!

W WooCommerce możesz dodawać różne produkty, kupony, rabaty, ale także zarządzać stanem magazynowym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – jeśli w magazynie coś się kończy, to dostaniesz e-maila z powiadomieniem o konieczności dokupienia kolejnych produktów. Tym samym jesteś na bieżąco z najważniejszymi informacjami ze swojego sklepu. Co więcej, dostajesz także zaawansowane raporty sprzedażowe, w których możesz sprawdzić, jak dany produkt się sprzedaje oraz jakie kupony sprzedażowe najbardziej Ci się opłacają.

Popularność WooCommerce to duża zaleta ze względu na łatwe znalezienie pomocy oraz wsparcia specjalistów w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów i wątpliwości.

Dodatkowe wtyczki i funkcje pozwalają na rozszerzenia działania WooCommerce, w tym o rozwiązania do fakturowania, czy płatności zewnętrznych np. Przelewy 24, wszelkiego rodzaju formy wysyłki.

Bezpieczeństwo – WooCoomerce jest bezpiecznym systemem – nie ma w nim wielkich luk bezpieczeństwa.