pozycjonowanie stron Gdynia, twojastrona
Gdynia pozycjonowanie stron, tworzenie stron, administracja stron, seo, reklama, analiza

PHP 8.1 – test wydajności i co nowego?

  • Post category:blog
PHP 8.1 to kolejna aktualizacja w popularnym języku dynamicznej budowy stron i aplikacji. Zawiera wiele nowych funkcji, udogodnień i lepszą wydajność.

Co nowego?

Enums – oferuje znacznie rozszerzoną obsługę modelowania danych i niestandardowych definicji typów. Readonly – właściwości tylko do odczytu, które nie mogą być zmieniane po inicjalizacji, czyli po przypisaniu do nich wartości. Never return type – typ dodany do funkcji zatrzyma wykonywanie dalszego kodu oraz nie zwróci wartości. Final class – możliwe jest zadeklarowanie końcowych stałych klas, aby nie można ich było nadpisać w klasach dziedziczonych. Fibers – są sposobem na tworzenie bloków kodu, które można wstrzymywać i wznawiać jak generatory, ale z dowolnego miejsca. Obsługa rozpakowywania tablic z kluczem łańcuchowym.

WordPress z PHP 8.1

Aktualna wersja WordPress 5.8.2 zgłasza 22 błędy „Deprecated”, a z dodatkową instalacją WooCommerce 6.0.0 jest już takich błędów 27. Przestarzałe funkcje zostaną zapewne zastąpione w najbliższych aktualizacjach, tak jak to ma miejsce w PHP 8.0 gdzie takie błędy nie występują.

Starsze wersje WordPress, motywy czy pluginy, mogą nie być w pełni kompatybilne z PHP 8.1. Nasze badania popularności WordPress w listopadzie 2021 roku, wykazało że najnowsza wersja jest wykrywana na niespełna 25% stron.

PHP 8.1 jest szybszy o 6% od PHP 8.0!​

Czasy odpowiedzi najnowszej wersji PHP uzyskują najlepsze wyniki. Od wersji 8.0 jest szybszy tylko o 6%, ale już dla 7.X jest to prawie 40%!

więcej dowiesz czytając całość artykułu z bloga, tutaj link 

Informacje pochodzą z bloga firmy cyber_folks, która jest również naszym Partnerem.