Szablony na WordPress

  • Post category:blog

Określenie “szablon”, a ściślej “darmowy szablon” może się nie najlepiej kojarzyć. Mamy wrażenie, że jest to sztywno określony wygląd strony, z którym za wiele zrobić się nie da. Faktycznie kiedyś tak było i dość często nawet dziś szablony WordPress i innych systemów CMS postrzegane są przez pryzmat czegoś mocno statycznego, skostniałego.

W praktyce na szczęście jest całkiem inaczej i obecnie raczej mówimy o motywach, które często wzbogacone są przez ich twórców w szereg narzędzi pozwalających na wygodną i szybką personalizację. Jeśli do tego nasz szablon wyposażony jest w wizualnego kreatora, np. doinstalujemy do niego takie rozszerzenie jak Elementor, może się okazać, że dany motyw WordPress czy jak wolisz szablon, można tak zmienić, że w niczym nie będzie przypominał tego co oglądamy na jego wersjach demo. Może być nawet o wiele atrakcyjniejszy.

Poniżej 3 propozycje niemalże najlepszych motywów WordPressie, a tak naprawdę platform bogatych w przeróżne motywy na których warto pracować. 

Divi – zobacz motyw

Avada – zobacz motyw

Xtheme – zobacz motyw