Ile kosztuje pozycjonowanie strony​

  • Post category:blog
pozycjonowanie stron, tworzenie stron
Koszt pozycjonowania nie jest taki sam dla wszystkich stron internetowych. Zależy on od wielu czynników, które wymienimy poniżej. Ba, to, że dowiemy się teraz, ile kosztuje pozycjonowanie danej strony internetowej, wcale nie będzie oznaczało, że ta cena będzie aktualna na przykład w przyszłym roku. Bo w tym czasie wiele się może zmienić. Rozumiemy jednak, że chcesz znać cennik pozycjonowania swojej strony już teraz, dlatego postaramy się przedstawić jak najwięcej danych i konkretów.

OD CZEGO ZALEŻY CENA POZYCJONOWANIA STRON?

Od branży i jej konkurencyjności oraz od lokalizacji. Im większe miasto, tym więcej firm zajmujących się daną usługą, a im więcej firm, tym większa konkurencja. Ale nie zawsze tak to działa, może się okazać, że w danym mieście na przykład nikt nie zleca usługi pozycjonowania swojej strony. Może też zdarzyć się tak, że długo nic się w danej branży nie dzieje, ale w pewnym momencie pojawia się nowy gracz z dużym budżetem marketingowym i nagle dominuje Google na wszystkie frazy. Dlatego też taki cennik pozycjonowania należy co jakiś czas poddawać rewizji.

Od tego, jak rozbudowana jest pozycjonowana strona i jakie mamy możliwości późniejszej jej rozbudowy.  Jeśli będzie można dowolnie rozwijać stronę i ją modyfikować, to bardzo dobrze i cena będzie niższa. Jeśli jednak okaże się, że nie ma takiej opcji, pozycjonowanie będzie dużo droższe lub wręcz w niektórych branżach niemożliwe. Warto wtedy rozważyć stworzenie nowej strony internetowej. 

Od historii strony, jej wieku, a także od tego, czy wcześniej były na niej wykonywane działania SEO i jakie one były. Mowa tu o tym, że klient mógł wcześniej zlecić pozycjonowanie strony nieuczciwej agencji, która nieźle nabroiła. Zanim nasza firma naprawi wszystkie szkody, może minąć trochę czasu. Chodzi tutaj o  działania, mające na celu zoptymalizowanie strony, pod względem jej wydajności, struktury oraz bezpieczeństwa.

Cennik pozycjonowania będzie różna w zależności od tego, jaka jest konkurencyjność branży, jaki jest obszar działania, w której realizujesz swoje usługi lub sprzedajesz swoje usługi itp. Dlatego właśnie najlepiej napisać do nas i uzyskać bezpłatną wycenę.