Czy Twoja strona internetowa powinna stać na WordPressie?

  • Post category:blog

strona na wordpressie

czy wordpress jest bezpieczny

Według różnych szacunków na WordPressie stworzono ponad 30% wszystkich istniejących stron w internecie (co szacuje się na ponad 22 mln aktywnych stron internetowych). Dodatkowo w rankingu popularności systemów zarządzania treścią (ang. Content Management System – CMS) WordPress jest samodzielnym liderem z udziałem w rynku 60%, podczas gdy żadne inne rozwiązanie nie zbliża się nawet do liczby dwucyfrowej. Te dwie liczby same w sobie mówią o tym jak popularnym rozwiązaniem jest WordPress.

Czym jest CMS?

A czym właściwie jest WordPress? Oryginalnie była to platforma do prowadzenia własnego bloga w internecie. I na tym WordPress zbudował swoją rozpoznawalność, ale z biegiem czasu zauważono, że jego mechanizmy (m.in. bardzo łatwe edytowanie treści, zarządzanie podstronami, rozszerzanie funkcjonalności za pomocą wtyczek itp.) można wykorzystać do tworzenia “zwykłych” stron internetowych, a nie tylko blogów.

Zaczęto tworzyć gotowe szablony, które można było po prostu wgrać do WordPressa i od razu mieliśmy ładnie i prosto stworzoną stronę internetową, którą mogliśmy dostosować do naszych potrzeb. Tak narodziła się hegemonia WordPressa i jego popularność. 

A czym właściwie jest CMS? Jest to system pozwalający zarządzać stroną internetową. Oczywiście strona internetowa może istnieć bez CMSa, ale będzie praktycznie nieedytowalna (chyba że ktoś jest programistą), czyli każda zmiana na stronie będzie wymagała pomocy programisty.

Dlatego CMSy są tak potrzebne i ważne dla każdego biznesu – by nie być zależnym od dostawcy usług IT. Z drugiej strony żaden CMS (nawet WordPress) nie pozwoli na 100% zarządzanie każdym elementem strony.

https://twojastrona.info.pl/category/blog/